דבר היו”ר- קולט אביטל

"כבוד גדול נפל בחלקי, עת נבחרתי לכהן כיושבת הראש של מרכז הארגונים של ניצולי השואה בישראל. בימים בהם ברחנו מביתנו, אמי המנוחה ואני, בחיפוש אחר מקלט בטוח, עת הייתי עוד ילדה קטנה..."

הישג לוועידת התביעות: פיצויים ל"ילדי השואה"

ממשלת גרמניה הודיעה כי ועידת התביעות ומשרד האוצר הגרמני חתמו על הסכם פיצויים. הפיצויים מיועדים ל"ילדי השואה" – ניצולים שהיו ילדים בתקופת המלחמה – מתוך הכרה כי המראות שראו והזוועות שחוו גרמו להם לסבול כיום ממצוקות נפשיות וגופניות קשות.

זכאויות לפנסיה גרמנית עבור עובדי גטו לשעבר

לאחר שנים רבות של דיונים בין ועידת התביעות לממשלת גרמניה, סוכם כי החל מ-1 באוגוסט 2014 יתאפשר למקבלי הביטוח הסוציאלי הגרמני עבור עבודה בגטאות (המוכר בשם "פנסיות הגטו" או "ZRBG") לקבל תשלום רטרואקטיבי משנת 1997.

מערך המתנדבים – במיוחד בשבילכם

האזינו לריאיון שהתקיים ברשת ב' עם קולט אביטל, יו"ר מרכז הארגונים של ניצולי השואה בישראל, ובו היא מספרת על מערך המתנדבים התומך בניצולי השואה ומסייע להם להתמודד עם המצב הביטחוני.

צוק איתן – דואגים לניצולי השואה

מבצע 'צוק איתן' בעיצומו, ובקרן לרווחה לנפגעי השואה בישראל נערכו לפעול בצורה מסודרת למען הניצולים.

כנס בנושא זכויות ניצולי השואה

ביום שני 16.6.14, התקיים כנס בנושא זכויות ניצולי השואה. הכנס התקיים במוזיאון ארץ ישראל בתל אביב במעמד ראש עיריית תל אביב, מר רון חולדאי והגברת קולט אביטל, יו"ר מרכז הארגונים של ניצולי השואה בישראל.
חיפוש אירגונים
לכל הארגונים
מיזמים

חיל האוויר

"כבר שעתיים שאני לא מפסיקה לבכות". מילים אלה, שהשמיעה קצינה צעירה , מבסיס פלמחים, מסכמות טוב יותר מכל את חשיבותו ומידת הצלחתו של מיזם זה.

יריד זכויות והנצחה

מאות ניצולי שואה קיבלו ייעוץ אישי בכל הנוגע לזכויותיהם במפגש שנערך בת"א ביוזמת מרכז הארגונים של ניצולי השואה

עצומות

מידי פעם בפעם נדרש מאבק כדי להשיג זכויות נוספות, לבחון דרכי פעולה חלופיות, לבדוק אופציות אלטרנטיביות למען שיפור חיי ניצולי השואה, מיצוי זכויותיהם והנצחת יקיריהם.
/BannersUpload/679a7e30.jpg
/BannersUpload/f1e7c1af.jpg