דבר היו”ר- קולט אביטל

"כבוד גדול נפל בחלקי, עת נבחרתי לכהן כיושבת הראש של מרכז הארגונים של ניצולי השואה בישראל. בימים בהם ברחנו מביתנו, אמי המנוחה ואני, בחיפוש אחר מקלט בטוח, עת הייתי עוד ילדה קטנה..."

בשורה ליוצאי רומניה: יזורז תהליך השבת הרכוש שנלקח מהם

לאחר שנים של ניסיונות ופניות בנושא הסכים ראש ממשלת רומניה להיפגש עם נציגי איל"ר, ארגון יהודי עולמי להשבת רכוש, ולפעול בשיתוף פעולה עמם לזירוז תהליך החזרת רכושם של יהודים תושבי רומניה, תהליך אשר אושר על פי חוק אך נתקע עד כה בגלגלי הבירוקרטיה.

מענק חד-פעמי לילדי השואה

בימים אלו קיבלו 'ילדי שואה' המקבלים תגמולים באמצעות ועידת התביעות טופס הגשת בקשה למענק, ובעזרתו הם יוכלו לקבל מענק חד-פעמי על סך 2,500 אירו. כדי לקבל את המענק יש לעמוד בתנאים המפורטים בהמשך.

ממשיכים לעדכן: יצא לאור הגיליון החדש של 'מזכר'

ממשיכים לשמור אתכם מעודכנים: בחודש ינואר יצא לאור גיליון מספר 44 של 'מזכר', כתב העת של מרכז הארגונים של ניצולי השואה בישראל. הגיליון הנוכחי – הראשון לשנת 2015 – מוקדש הפעם לנושא ההתנגדות היהודית לשלטון הנאצי בשואה.

לקראת בחירות: מכתב למפלגות הרצות לכנסת

מהן עמדותיהן של המפלגות המתמודדות בבחירות 2015 לגבי הטיפול ב-190 אלף ניצולי השואה החיים כיום בישראל? גב' קולט אביטל, יו"ר מרכז הארגונים של ניצולי השואה בישראל, הפנתה למפלגות מספר שאלות – מיד עם קבלת תשובות נפרסם אותן כאן באתר.

אימפריית הבורות של זגורי

הסירוב לעמוד בצפירה לזכר השואה של אב המשפחה בסדרה "זגורי אימפריה" מעידה על כך שהקורבנוּת המזרחית עברה את הגבול. מעבר להשוואה הבלתי הגיונית, סבל של אחד אינו על חשבון סבלו של האחר
חיפוש אירגונים
לכל הארגונים
מיזמים

חיל האוויר

"כבר שעתיים שאני לא מפסיקה לבכות". מילים אלה, שהשמיעה קצינה צעירה , מבסיס פלמחים, מסכמות טוב יותר מכל את חשיבותו ומידת הצלחתו של מיזם זה.

יריד זכויות והנצחה

מאות ניצולי שואה קיבלו ייעוץ אישי בכל הנוגע לזכויותיהם במפגש שנערך בת"א ביוזמת מרכז הארגונים של ניצולי השואה

עצומות

מידי פעם בפעם נדרש מאבק כדי להשיג זכויות נוספות, לבחון דרכי פעולה חלופיות, לבדוק אופציות אלטרנטיביות למען שיפור חיי ניצולי השואה, מיצוי זכויותיהם והנצחת יקיריהם.
/BannersUpload/679a7e30.jpg
/BannersUpload/f1e7c1af.jpg