דבר היו”ר- קולט אביטל

"כבוד גדול נפל בחלקי, עת נבחרתי לכהן כיושבת הראש של מרכז הארגונים של ניצולי השואה בישראל. בימים בהם ברחנו מביתנו, אמי המנוחה ואני, בחיפוש אחר מקלט בטוח, עת הייתי עוד ילדה קטנה..."

מענק עם חיוך: טיפולי שיניים לניצולי שואה נזקקים

בשורה לניצולי השואה בישראל: החברה לאיתור ולהשבת נכסים של נספי השואה חתמה על הסכם עם רשת מרפאות 'כללית סמייל'. על פי ההסכם, ניצולי שואה נזקקים הזכאים לסיוע מהחברה להשבה יקבלו מענק עבור טיפולי שיניים - עד 5,000 ₪ בשנה ובהשתתפות עצמית של 10% בלבד.

מאפשרים לכם לחיות בכבוד

הקרן לרווחה לנפגעי השואה בישראל, במימון החברה להשבת נכסי נספי השואה, מפעילה מיזם ייחודי וחשוב - "חיים בכבוד", שיפוצים קלים ותיקונים ללא עלות בדירותיהם של ניצולי שואה.

הישג לוועידת התביעות: פיצויים ל"ילדי השואה"

ממשלת גרמניה הודיעה כי ועידת התביעות ומשרד האוצר הגרמני חתמו על הסכם פיצויים. הפיצויים מיועדים ל"ילדי השואה" – ניצולים שהיו ילדים בתקופת המלחמה – מתוך הכרה כי המראות שראו והזוועות שחוו גרמו להם לסבול כיום ממצוקות נפשיות וגופניות קשות.

זכאויות לפנסיה גרמנית עבור עובדי גטו לשעבר

לאחר שנים רבות של דיונים בין ועידת התביעות לממשלת גרמניה, סוכם כי החל מ-1 באוגוסט 2014 יתאפשר למקבלי הביטוח הסוציאלי הגרמני עבור עבודה בגטאות (המוכר בשם "פנסיות הגטו" או "ZRBG") לקבל תשלום רטרואקטיבי משנת 1997.

מערך המתנדבים – במיוחד בשבילכם

האזינו לריאיון שהתקיים ברשת ב' עם קולט אביטל, יו"ר מרכז הארגונים של ניצולי השואה בישראל, ובו היא מספרת על מערך המתנדבים התומך בניצולי השואה ומסייע להם להתמודד עם המצב הביטחוני.
חיפוש אירגונים
לכל הארגונים
מיזמים

חיל האוויר

"כבר שעתיים שאני לא מפסיקה לבכות". מילים אלה, שהשמיעה קצינה צעירה , מבסיס פלמחים, מסכמות טוב יותר מכל את חשיבותו ומידת הצלחתו של מיזם זה.

יריד זכויות והנצחה

מאות ניצולי שואה קיבלו ייעוץ אישי בכל הנוגע לזכויותיהם במפגש שנערך בת"א ביוזמת מרכז הארגונים של ניצולי השואה

עצומות

מידי פעם בפעם נדרש מאבק כדי להשיג זכויות נוספות, לבחון דרכי פעולה חלופיות, לבדוק אופציות אלטרנטיביות למען שיפור חיי ניצולי השואה, מיצוי זכויותיהם והנצחת יקיריהם.
/BannersUpload/679a7e30.jpg
/BannersUpload/f1e7c1af.jpg