עיטור האור 2016

[מתוך אתר הכנסת, 20/12/2016]

פרס "עיטור האור" לניצולי השואה ולעושים לרווחתם הוענק היום בכנסת

 

20 בדצמבר 2016, כ' בכסלו תשע"ז, בשעה 16:25

פרס "עיטור האור" הוענק היום באודיטוריום ע"ש שילנסקי במשכן הכנסת לניצולי שואה שהצטיינו בתרומתם למדינה ולעושים לרווחת הניצולים. באירוע השתתפו יו"ר הכנסת יולי יואל אדלשטיין, יו"ר ועדת החוץ והביטחון ח"כ אברהם דיכטר, ששימש בעבר כיו"ר הקרן לרווחה לנפגעי השואה בישראל ויו"ר הקרן הנוכחית, השרה לשעבר לימור לבנת.

 הזוכים ב"עיטור האור" לשנת תשע"ז:

השחקן והקומיקאי יעקב (יענקל'ה) בודו, ניצול השואה יעקב זילברשטיין, נשיא "הקרן לידידות", הרב יחיאל אקשטיין, אשת העסקים והפילנתרופית שרי אריסון, שופט בית המשפט בגרמניה יאן רוברט פון-רנסה, המתנדבים רינה שטאדלר וחיים שילה. אות מיוחד יוענק לרשת "אורט" ישראל על תכנית "מחוברים" וצל"ש האור יוענק לח"כ איציק שמולי.  

 יו"ר הכנסת יולי יואל אדלשטיין: "כולכם, אנשי הקרן והמתנדבים הזוכים, מהווים קרן אור גדולה, שביחד מצטרפים לאבוקה של ממש, המאפשרת לאנשים שעברו סבל בל יתואר להעביר את אחרית ימיהם ברווחה אני גם רוצה להודות לועדת הפרס שבחרה להעניק את הפרס בצורה לא שיגרתית לח"כ איציק שמולי. הוא אמנם לא במפלגה שלי אבל הוא אדם שאכפת לו מניצולי השואה בפרט וסיוע לאוכלוסייה מוחלשת בכלל".

יו"ר ועדת חוץ וביטחון ח"כ אבי דיכטר: "פרס עיטור האור לא נועד כדי להעניק אור לניצולי השואה על כך ששרדו אלא על כך שהם מעניקים לנו, בני הדור השני והשלישי, את האור שאנחנו כל כך זקוקים לו כאן במדינת ישראל. האנשים האלה בחרו להמשיך לחיות ולהמשיך לתת לחברה ועל כך אנחנו מוקירים להם תודה".

 לימור לבנת, יו"ר של הקרן לרווחה לנפגעי השואה: "הענקת האות היא ביטוי של הוקרת תודה והערכה למי שבולטים בעשייתם ובתרומתם לשיפור איכות חייהם של ניצולי השואה בישראל. המעמד המרגש והמיוחד שאנו מקדישים להענקת האות נועד לייחד מקום של כבוד לאלה הפועלים למען ניצולי השואה ולהגברת המודעות הציבורית למצבם של הניצולים ולצרכיהם".

 הזוכים ב"עיטור האור" נבחרו על ידי ועדה ציבורית מטעם הוועדה האקדמית המייעצת של הקרן, בראשות הפרופ' יעקב לומרנץ ובהשתתפות פרופ' אריאלה לבנשטיין, גב' בתיה רפפורט, עו"ד אביבה סילברמן ומר אבי רוזנטל.