זיכרון בסלון – דף הסבר

מה זה זיכרון בסלון?

זיכרון בסלון היא מסורת ישראלית חדשה של התכנסויות לא פורמליות, באווירה אינטימית, סביב יום הזיכרון לשואה ולגבורה. בערב יום השואה, או בימים הסמוכים לו, יתקיימו במקביל עשרות אלפי התכנסויות בסלונים פרטיים, בארץ ובחו"ל, שבהן נקשיב יחד לעדויות של ניצולי שואה ודור שני, נחלוק ונשתף זו את זה בשירים, קטעי קריאה ומחשבות ונקיים דיונים פתוחים וכנים על לקחי העבר, אתגרי ההווה והעתיד המשותף שאנחנו רוצים לבנות כאן יחד, כחברה וכיחידים.

בשביל מה צריך את זיכרון בסלון?

יותר ויותר אנשים מחפשים דרכים נוספות לציין את יום השואה לצד הטקסים הממלכתיים והצפייה המסורתית בתוכניות הטלוויזיה שמוקרנות בערב זה. יוזמת זיכרון בסלון מאפשרת לכל אחד ואחת מאיתנו לקחת מחדש בעלות ואחריות על עיצוב זיכרון השואה, להבטיח שנמשיך לדון בה גם אחרי שלא יישארו בנינו ניצולים ולהשפיע באופן אישי ומשמעותי על הדרך שבה נזכור ונלמד מהשואה.

מה היתרון הגדול של זיכרון בסלון?

זיכרון בסלון הוא הזדמנות, כמעט חד פעמית, לקיים פעולה אישית קטנה ופשוטה ובו בזמן להיות ולהרגיש חלק ממשהו גדול ומשמעותי הרבה יותר. כל סלון הוא עולם מלא בפני עצמו, אבל הידיעה שבמקביל אליו מתקיימים עוד אלפי סלונים, בכל העולם, הופכת את הפעולה הפרטית והאישית שלנו לחלק ממסורת לאומית חדשה ומלאת משמעות.


מה החזון של זיכרון בסלון?

בחלומנו, זיכרון בסלון היא פלטפורמה פתוחה שמאחדת ומזמינה את כולם להפוך את זיכרון השואה לנקודת המוצא שממנה כולנו יוצאים לדיון, זיכרון ופעולה אזרחית שמקדמת ערכים אוניברסליים ויהודיים של חמלה, אחריות קולקטיבית ואנושיות.

אנו מצויים כעת בתהליך איתור וגיוס של אנשי עדות, נשמח מאוד לשתף עמכם פעולה!

מייל -  info@zikaronbasalon.com

טלפון -  050-6060705

אתר אינטרנט: www.zikaronbasalon.com